Close

Zprávy ze Žabiček

Uspávání broučků, zamykání lesa. 

Dříve, než převezme žezlo paní zima, je potřeba uložit všechny broučky k zimnímu spánku. Proto jsme se v pondělí 6.11. s dětmi ze třídy Žabiček vypravili do přírody, uspat vlastnoručně vyrobené berušky a broučky. Děti je uložily do hromady listí, popřáli jim krásnou dobrou noc, klidný podzim a ničím nerušenou zimu. 

Poté nás čekal ale ještě jeden těžký úkol- zamknout les! To se nám nakonec za pomoci básničky a pohádkového klíče všem společně povedlo. 

Dušičky. 

Minulý týden jsme si ve školce povídali mimo jiné i o dušičkách.

V pátek nám bohužel počasí nedovolilo jít ven, tak jsme toho s dětmi využili a vyrobili krásné podzimní lucerničky.

Ty jsme v pondělí donesli společně s dětmi na hřbitov a každý si vybral místo, kam svoji lucerničku položí. Zapálili jsme v lucerničkách svíčky a společně zavzpomínali na všechny, kteří už tu s námi nejsou.

Fotky najdete ve fotogalerii na stránkách MŠ. 

Petra Uličníková