Vánoční pečení u Kuřátek

Tento týden, se ve třídě kuřátek děti s paní učitelkou pustily do pečení vánočního cukroví. Rozhodly se pro duté ořechové rohlíčky. Děti plnily těstem formičky a občas i pusu, ale samozřejmě tajně. Těsto bylo sice úplně všude, ale výsledek stál rozhodně za to. Druhý den ještě děti máčely rohlíčky v čokoládě. A protože máme ve třídě samé šikulky, nemohlo to dopadnou jinak než skvěle… 🙂Napečeno máme a teď už budeme čekat na Ježíška.

A dnes jsme se pustili do pečení vánočky. Nejdříve děti z těsta vyválely ,,hady,, a z nich pak zkoušely plést vánočku. Poté holky vánočku potřely vajíčkem a posypaly mandlemi. Nakonec jsme vánočku dali péct do trouby. Děti si pečení moc užily a za odměnu si všichni pochutnali…

Fotky najdete ve fotogalerii.

Petra Uličníková