Close

Týden povolání u Žabiček

Minulý týden jsme si ve třídě Žabiček povídali o povolání. Děti přemýšlely, čím by chtěly být, až vyrostou. Přesto, že mají na rozmýšlení ještě spoustu času, šli jsme se na vlastní oči podívat, co některá povolání obnáší. Jako první jsme navštívili místní potraviny Koloniál. Paní prodavačka Hanka nám ukázala, vše co její práce obnáší a děti si mohly vyzkoušet, jak se načítají kódy zboží. Dále naše cesta vedla na pobočku České pošty. Tam nás přivítala paní Martina, která taktéž dětem předvedla a ukázala vše, s čím se na poště denně potýká . Poté následovala návštěva hostince Na Dědině. Zjistili jsme, že některé děti vůbec neví, kdo pracuje v takovém zařízení a některé děti tam byly úplně poprvé. Paní servírka Lenka byla moc milá a ochotná. Asi nejzajímavější a nejdelší, byla pro děti návštěva místního Obecního úřadu. Tady se nás ujala paní Helenka a Hanka. Ty dětem vysvětlily, čím vším se na obecním úřadě zabývají a bylo to pro ně tak inspirativní a zajímavé, že se skoro polovina dětí přihlásila, že by tu v budoucnu chtěla pracovat. Neobešli jsme ani kadeřnictví, kde nám paní Ivana v přímém přenosu předvedla, jak se stříhají vlasy. Na závěr jsme navštívili cykloservis ZS, kde nás přivítal pan Zdeněk. Ten dětem vysvětlil, co všechno v jeho prodejně najdeme a jaké služby tu poskytuje. Tímto chceme všem moc poděkovat za jejich čas a dárečky. Bylo to pro nás moc poučné a přínosné.

Fotky najdete ve fotogalerii na stránkách MŠ.

Uličníková Petra

Šenkeříková Johanka