Close

Prosba o součinnost

Obec Hošťálková jako zřizovatel místní mateřské školy a Mateřská škola v Hošťálkové, prosí rodiče dětí navštěvující naší mateřskou školu o minimální používání příjezdové komunikace vedoucí na nádvoří mateřské školy, a to zejména při dovozu a odvozu dětí do školského zařízení.

Tato komunikace (můžeme ji lokálně specifikovat jako od křížku u kovárny, přes most u Kamasů, kolem Téglů až ke školce) není konstruována jako dvojsměrná. Primárně slouží jako obslužná komunikace pro zásobování MŠ a příjezdová komunikace pro obyvatele této lokality. V ranních hodinách, kdy dovážejí rodiče děti do školského zařízení, se stává situace na této komunikaci nepřehlednou a nebezpečnou. Evidujeme již několik drobných dopravních nehod a zatím to jsou jen oděrky karoserií při couvání v dešti atd. Nicméně tuto komunikaci využívají i chodci, a to zejména děti a nikdo z nás asi nechce domýšlet důsledky této kombinace.

Proto prosíme rodiče, aby k parkování svých vozidel využívali parkoviště u sokolovny, či u Domu služeb. Tato parkoviště mají společně dostatečnou kapacitu, aby ranní špičku zvládla, a osobně si myslím, že nám i při nedostatku času ranní procházka v délce 50m určitě prospěje.

NEPOVAŽUJME PROSÍM TYTO ŘÁDKY JAKO NAŘÍZENÍ, ALE CHÁPEJME JE JAKO PROSBU.

Za ohleduplnost děkuje, Petr Laštovica starosta obce