Close

Projektový den Stavitel mostů

Ve čtvrtek 24. října měly děti naplánovaný program Malé technické univerzity Stavitel města. Omylem si však pán z MTU připravil program Stavitel mostů, který máme objednán až na duben 2020. Oba programy jsme tedy přehodili a Stavitel mostů bude děti čekat na jaře.
V dnešním dni si děti v úvodu povídaly o Karlově mostě, o Karlu IV. a o Praze. Společně vytvořily koryto řeky Vltavy a zkusily si postavit most přes řeku dle vlastních představ. Poté, co zjistily, že takové mosty nejsou příliš pevné, se seznámily s technickým výkresem mostu, naučily se ho číst a „vázat“ kostky, ze kterých dle návodu postavily pilíře. Ty potom použily na stavbu společného mostu, jehož pevnost si ověřily tím, že se po něm samy prošly.

Fotografie najdete ZDE
Jméno: MSHostalkova
Heslo: MSHostalkova