Návštěva ZD Mír

Ve čtvrtek 2.5. se předškoláci vydali prozkoumat místní ZD Mír, kde nás hned při příchodu přivítala čerstvě narozená koťátka, které jsme si pohladili. Avšak ke koťátkům se přidaly kravičky i malá telátka, která jsme si mohli také prohlédnout, pohladit a dozvěděli jsme se o nich i mléce spoustu nových informací. Věděli jste, že naše mléko z Hošťálkové zpracovávají v mlékárně Kunín? Prošli jsme každý kout, podívali jsme se do dojírny i tzv. školky pro telátka. Na závěr jsme byli pozváni na bezvadnou hostinu, na které se podával domácí sýr a jogurty z Kunínské mlékárny.
Tímto bychom chtěli moc poděkovat především panu předsedovi Josefu Zemánkovi a všem členům ZD Mír za příjemnou a velmi poučnou návštěvu.

Fotky najdete ve fotogalerii.

Johana Šenkeříková