Close

Mikulášský den

V pondělí 2.12. jsme jeli s předškoláky do Vsetína na Mikulášský den. Ihned po příchodu na náměstí nás vítala Mikulášská družina. Děti Mikulášovi, andělům a čertům zazpívaly písničku a protože se jim moc líbila, dostaly sladkou odměnu. Následovaly soutěže s andílky – (házení andělských koulí na cíl, nebo do koše) a přetahovaná s čerty. Naše děti byly velmi soutěživé a silné a proto čerti neměli šanci. Alcedo Vsetín nám nachystalo vánoční stromeček, ke kterému jsme se po soutěžích všichni přemístili. Děti si na něj navěšely ozdůbky, které jsme si ve školce vlastnoručně vyrobili. Někteří odvážlivci se šli dokonce zvážit na Čertovskou váhu – kdo zůstal na zemi a nezvedal se – zlobil. Naopak koho váha zvedla, ten byl prý celý rok hodný. Poslechli jsme si dokonce několik písniček v podání kapely Čertovjanka a došlo i na tanečky. Některé děti se čertů sice trochu bály, ale nakonec si čerti do pekla nikoho neodnesli a do školky jsme se vrátili v plném počtu.
Petra Uličníková