Exkurze hasiči

V úterý 16. 5. se třída žabiček vydala na exkurzi do hasičské stanice ve Vsetíně. Po příjezdu proběhlo představení hasičů a dětí- zjistili jsme takovou zajímavost- že na této směně slouží jen hasiči, kterým začíná jméno na písmeno M. Začali jsme prohlídkou garáží. Hasiči nám ukázali jaká auta mají v garážích zaparkována, kterým autem jezdí k jakému výjezdu a proč. Poté nám donesli oblečení a věci, které si musí každý hasič obléct, než vyjede k požáru. Hasič Martin nám názorně předvedl, jak se tyto věci oblékají a používají. Vysvětlil nám také, jak se používá kyslíková bomba a jak hasič zjistí, že už si ji musí vyměnit. Následovala ukázka vybavení aut- vyzkoušeli jsme si nůžky na stříhání plechů aut při autohavárii a multifunkční kladiva. Poté jsme se přesunuli k tyči, po které se hasiči spouští, když mají vyhlášený poplach- samozřejmě nechyběla názorná ukázka. Děti si vyzkoušely stříkání z hadice na cíl a také některé disciplíny, které můžeme vidět na hasičských závodech. Podívali jsme se i do pokojů, kde hasiči přespávají. Ukázali nám posilovnu- děti si vyzkoušely některé cviky, dále kuchyňku- kde jsme potkali pana Tomáše Paprstku- českého cyklokrosaře a juniorského mistra světa, který v roce 2010 získal zlatou medaili na MS. Ten ukázal dětem diplomy, medaile a poháry, které dětem půjčil a nakonec se společně vyfotili. Dále jsme se dozvěděli, jak u hasičů fungují směnáře a co všechno práce hasiče obnáší. Nakonec nám pustili i na dvůr, kde si děti vyzkoušely lezení a manipulaci s figurínou. Následovalo malé občerstvení, rozloučení a odchod na autobus. Exkurzi jsme si všichni užili a děti to moc bavilo.

Fotky najdete na stránkách MŠ.

Uličníková Petra

Ve stejný den se vydaly i děti z ostatních tříd ze školky na návštěvu hasičů v Hošťálkové. Místní dobrovolní hasiči seznámili děti s hasební technikou a vozovým parkem, kterým disponují. Ukázali dětem, jak funguje jejich informační systém, jak se hasiči svolávají v případě poplachu. Děti měly možnost prohlédnout si auta hasičů zevnitř, vyzkoušely si i čtyřkolku a sirénu. Některé děti velmi zaujal zlepšovák, kdy mají hasiči nachystané boty v nohavicích kalhot, aby se zvládli obléknout a obout velmi rychle 🙂

Některé děti vyzkoušely oblek hasičů a většina z nich také stříkání z hadice.

Všem hasičům moc děkujeme za jejich nasazení a ochotu ukázat nám, jak vypadá jejich práce.

Fotky najdete taktéž v galerii.