Close

Exkurze hasiči

V pondělí 3. 6. se děti ze třídy Motýlků a Žabiček vydaly autobusem na návštěvu Hasičské stanice ve Vsetíně. Děti se seznámily s vybavením hasičského auta, prohlédly si garáže, prošly si celou budovu, nahlédly na její vybavení (posilovna, kuchyňka, zasedací místnost, sušení hadic…), zjistily, co všechno si musí hasič obléct, když jede zachraňovat někoho do vody, jak se používá kyslíková maska, vyzkoušely si stříkání z hadice na cíl a viděly ukázku práce psovoda. Děti to na exkurzi bavilo a všichni si to užili.

Nikola Válková


V pondělí 3.6. se třída Sluníček,Kuřátek  a Berušek 🐞vydaly na Hošťalovskou hasičárnu . Děti měly možnost se zapojit do několika aktivit , stříkání z hadice , jízda na čtyřkolce , prohlídka hasičského auta 🚒. Pánové hasiči nám také ukázali jak zní poplach a co vše potřebuji k záchraně nebo k požáru 🧑‍🚒. Ověřili si znalosti děti a poučili je , že vždy je dobré vědět hlavní čísla záchranných složek . 😊
Aneta Kormanová

Fotky najdete ve fotogalerii na stránkách MŠ.