Close

Den matek v MŠ

Ve středu 17.5.2017 se konala oslava Dne matek v naší mateřské školce, kde děti ve své třídě popřály maminkám a předvedly co si pro ně nachystaly /písničky, říkanky, tanečky/.Maminkám jsme uvařily kafíčko, dostaly zákusek a chuťovky s pomazánkami. Maminkám chutnalo a vyžádaly si recepty, zde jsou:

Hraběnčin řez: 40dkg hladké mouky, 15dkg mletý cukr,1 máslo, 4žloutky, 1 prášek dopečiva.Máslo, žloutky,mouku a cukr ručně vypracujeme – 1/4 těsta dáme ztuhnout do lednice. Z bílků ušleháme sníh + 10dkg cukr krupice.Těsto rozválíme na vymaštěný plech.My jsme vylepšily :na rozválené těsto jsme rozetřely tvaroh s jedním vajíčkem a vanilkovým cukrem, potom nastrouhaná jablka, posypeme vanilkovým cukrem a skořicí, posypeme kokosem.Polejeme ušlehaným sněhem z bílků a nahoru nastrouháme zbytek těsta z lednice a upečeme.Dobrou chuť!

Rybí pomazánka s tvarohem a ořechy: 1 sardinky v oleji, 1tvaroh, 6 dkg lískových ořechů, 1 máslo, sůl.Oříšky nastrouhat a všechno smíchat. Mažeme a jakékoliv pečivo a ozdobíme dle chuti.

Cizrnová pomazánka: plechovka steril. cizrny, nebo 10dkg suché cizrny uvařit,rozemlet, přidáme česnek, sůl, 1/2 másla,trochu pomazánkového, 1 smetanový sýr tavený, nakrájíme pažitku. Mažeme na jakékoliv pečivo a dozdobíme dle chuti.