Archiv pro den: 2.12.2019

Mikulášský den

V pondělí 2.12. jsme jeli s předškoláky do Vsetína na Mikulášský den. Ihned po příchodu na náměstí nás vítala Mikulášská družina. Děti Mikulášovi, andělům a čertům zazpívaly písničku a protože se jim moc líbila, dostaly sladkou odměnu. Následovaly soutěže s andílky – (házení andělských koulí na cíl, nebo do koše) a přetahovaná s čerty. Naše děti byly velmi soutěživé a silné a proto čerti neměli šanci. Alcedo Vsetín nám nachystalo vánoční stromeček, ke kterému jsme se po soutěžích všichni přemístili. Děti si na něj navěšely ozdůbky, které jsme si ve školce vlastnoručně vyrobili. Někteří odvážlivci se šli dokonce zvážit na Čertovskou váhu – kdo zůstal na zemi a nezvedal se – zlobil. Naopak koho váha zvedla, ten byl prý celý rok hodný. Poslechli jsme si dokonce několik písniček v podání kapely Čertovjanka a došlo i na tanečky. Některé děti se čertů sice trochu bály, ale nakonec si čerti do pekla nikoho neodnesli a do školky jsme se vrátili v plném počtu.

Petra Uličníková

Fotogalerie ZDE.

Atletika – hravé sportování

Vzhledem k tomu, že se přihlásili všichni předškoláci, cena za jednu lekci bude 90Kč. Poprvé pojedeme 14. ledna, jezdit budeme až do konce měsíce dubna. Atletiku budou mít děti v čase od 9:00 do 10:00. Pitný režim i malou svačinku budou mít zajištěnu, už jim tedy nic nechystejte. Děti budou potřebovat sportovní oblečení a pevnou obuv (podrážka nesmí zanechávat čáry na podlaze). První platbu budeme vybírat do 13. 1. 2020 a to za 2 měsíce (leden, únor), celkem tedy 540Kč. Na tuto částku dostanete potvrzení pro příspěvek z pojišťovny.

PLAVÁNÍ

V úterý 3. 12. 2019 jedeme na plavání. Přiveďte děti do školky do 7:45. S sebou do batůžku: plavky, ručník, plaveckou čepici, malou svačinku a pití. Pojedeme vlastním autobusem.